708-403-891
napisz sms o tresci WNIOSEK n nr 72240

Operator a numer telefonu

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Od jakiegoś czasu operatorzy telefonii komórkowej dają możliwość zmiany operatora przy równoległym zatrzymaniu swojego dotychczasowego numeru.

Operator a numer telefonu

Możemy więc łatwo przejść do sieci oferującej nam atrakcyjniejsze realia, bez konieczności powiadamiania przyjaciół o nowym numerze.

Usługa taka chwilami określana jest także jako MNP – Mobile Number Portability. Elementem numeracji telefonicznej inicjującym przenoszenie numerów między operatorami jest tzw. numer routingowy (NR NP).

Możliwość ta jednak rozpoczyna niedogodność z odpowiednim określeniem kosztów połączenia z określonym numerem. Z tego powodu jeszcze bardziej stawiamy samemu sobie pytanie „jaki operator obsługuje dany numer”?.

Operator a numer telefonu

Operator a numer telefonu

Dawniej problem określenia operatora nie egzystował. Trzy pierwsze cyfry numeru informowały o tym w jakiej sieci się on znajduje. Obecnie w ten sposób nie da się jednoznacznie dowiedzieć, jaki operator należy pod dany numer.

Zobacz  też rejestracja numeru prepaid online

Opłaty za połączenia, SMSy oraz MMSy odróżniają się decydująco w zależności od operatora docelowego.

Jak zapewnić się w jakiej sieci jest numer, do jakiego chcemy zadzwonić?

Dużo stron internetowych proponuje swoje usługi w poznaniu operatora danego numeru. Należy napisać numer i już wiemy do jakiej sieci jest częścią.

Zobacz również Tanie tablety

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *