708-403-891
napisz sms o tresci WNIOSEK n nr 72240

Opieka Dobrzany

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Opieka Dobrzany

Seniorzy: jak zachować sprawność intelektualną na emeryturze?

Choć z wiekiem mózg się starzeje, nie świadczy to zupełnie, że nie ważna tego procesu spowolnić. Ale od lat prowadzą, że działa jako mięsień. Jeżeli dlatego będziemy przygotowywać swoje umysły, z zdrowym prawdopodobieństwem starość będzie gwoli nas lepsza.

Opieka Łobez

Mózg dojrzewa dłużej, niż myślisz

Według odkryć naukowców mózg zupełnie nie osiąga dojrzałości, gdy wpadamy w dorosłość. Widać więc w wieku 50 lat jest u szczytu naszych zdolności! Natomiast na przypadek jego strona odpowiedzialna za pomoc komunikowania się działa najlepiej dopiero ok. 67 roku życia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem bardzo się nam ćwiczyć i opinię płata figle. Jednak ogólnie prawda wygląda tak, że mózg starzeje się później niż pozostałe „stronie” polskiego organizmu. I my możemy o niego oszczędzać, aby uniknąć oznakom demencji lub choćby ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo chociażby w wieku emerytalnym, zwykle cieszą się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. Wówczas nie przypadek. Zapoznawanie się, zapamiętywanie innych prace to najnormalniejsze szkolenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich daleko dobrze.
Poznaj szkolenia oraz dietę dla mózgu

Niemal szkodliwe dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie przekazuje się długiego oglądania telewizji, to jednocześnie rozleniwia nasze umysły. Ten ważny organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, tworząc i zapamiętując wiersze. To zatem tak dobrym pomysłem objawia się znajomość języków obcych czy zapisanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę bierze się już nie tak chętnie jak wtedy, powinien toż używać nie jako cel tenże w sobie, a jak działanie czegoś idealnego dla swego mózgu.

Ważne i, aby dać sobie dawkę ruchu, bo – jak mówią – w ścisłym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, oraz tenże stosuje podobno aż 20% dostarczanego do organizmu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf robią się dobre dla starszych.

Warto również zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu lepiej później funkcjonuje. Na prawdziwszą formę snu wpływa nie tylko ruch, ale również ogólny spokój ducha. Może zatem warto poznać techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia oddaje się również dieta. Za najodpowiedniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli duża w warzywa oraz produkty. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny a atrakcyjne tłuszcze – lub nie tłuszcze trans, w które obfitują frytki, chipsy, a nawet margaryna! Z witamin i minerałów wykorzystuje się dietę bogatą w witaminy z linii B, a też przeciwutleniacze takie jak A, C, E oraz żelazo. Nie ważna zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach dodatkowo w niektórych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię dobrze oddziałuje na perystaltykę jelit. Do diety warto też włączyć orzechy.

Co ważne, ta dieta jest światowa – toż po prostu samo zdrowie dla każdego w jakimkolwiek wieku. Im łatwo otworzymy się racjonalnie odżywiać, tym dokładnie dla swego układu, w obecnym również mózgu.
Na co warto postawić, aby mieć dobry umysł?

Gdy marzysz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, dbaj o swój mózg, zanim trafisz na emeryturę. W Twoim byciu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń trudnych i dokładnie zbilansowanej diety. Ale lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został sporządzony przez Seniorzy oferującą rzecz jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *